Aktualności

Święto pieczonego ziemniaka

„Płonie ognisko i szumią knieje

Drużynowy jest wśród nas

Opowiada starodawne dzieje

Bohaterski wskrzesza czas……….”

                                 Dnia 18 października 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szklono- Wychowawczym w Jałowęsach, tradycyjnie jak co roku, odbyło się ognisko harcerskie, tzw. „święto pieczonego ziemniaka”. W bieżącym roku szkolnym ognisko uświetniła dh. Ilona Mroczek z Komendy Hufca w Opatowie, która od lutego prowadzi zbiórki harcerskie w ramach tzw. „ Świetlic Podwórkowych”. Na początku była gawęda- „Dżok- legenda o psiej wierności”, której wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali.

Czytaj więcej: Święto pieczonego ziemniaka

Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 pażdziernia 2018 r w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jałowęsach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości tej uczestniczyli Gustaw Saramański - wicestarosta opatowski, Marek Gołasa - kierownik wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji, obsługi i uczniowie.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2018

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominay sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”.  28 września 2018 roku odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. W naszej szkole akcja została przeprowadzona w klasie. Uczniowie byli egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Dorośli dali przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

oprac. D.P.

Ogłoszenie

 

W dniu 19 września 2018 r o godz 14.00 odbędzie się szkolenie Rady Pedagogicznej.

Obecność obowiązkowa.

                                                          oprac. D.P.

Rok szkolny 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019, który decyzją minister edukacji - będzie obchodzony pod hasłem "Niepodległa". Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.
        Dyrektor Szkoły – p. Renata Foremniak serdecznie powitała wszystkich przybyłych uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne.Rok szkolny 2018/2019 będzie pierwszym, gdy w 8- letnich szkołach podstawowych uczyć się będzie osiem roczników. W tym roku wygaśnie gimnazjum, obecne klasy IIII to ostatni rocznik w tym wygaszanym typie szkoły.

    Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Oprac. D.P.

2011. Specjany Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Jałowęsach
Powered by Joomla 1.7 Templates and website hosting reviews