Osiągnięcia uczniów

Drukuj

Nasi wychowankowie biorą udział w różnych festiwalach, przeglądach zespołów artystycznych, konkursach plastycznych, zawodach sportowych, imprezach kulturalno – oświatowych organizowanych nie tylko w Placówce i w powiecie, ale również na terenie innych województw.

Zajmują czołowe miejsca otrzymując dyplomy, wyróżnienia oraz liczne nagrody. Nasi wychowankowie należą do zuchów i harcerzy zrzeszonych w szeregach „Nieprzetartego szlaku", do stowarzyszenia sportowego „Sprawni Razem" oraz „Olimpiad Specjalnych". Na polu sportowym Placówka współpracuje z organizacją Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji „Start" z siedzibą w Kielcach.

W związku z tym reprezentanci naszej Placówki zapraszani są do udziału w różnych zawodach sportowych na terenie powiatu, województwa i całej Polski.

Były to:

- Integracyjne Biegi Przełajowe dla Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży – Skansen;

- Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych – ŚSKF „Sprawni razem" w Baryczy;

- Ogólnopolski Drużynowy Turniej Boccia w Kielcach

- Biegi Przełajowe Integracyjne w Kielcach – nasi zawodnicy zdobyli I, II i III miejsce w swojej grupie wiekowej;

- Mistrzostwa województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu w ramach Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sprawni Razem (nasi uczniowie zajęli I miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt);

- Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej – drużyna nasza zajęła I miejsce;

- Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym ze stowarzyszenia „Sprawni Razem" organizowane w Kazimierzy Wielkiej – uczniowie zajęli IV miejsce drużynowo;

- XI Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni Razem";

- IX Świętokrzyskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – nasi reprezentanci wystartowali w czterech kategoriach sportowych (trójbój siłowy, tenis stołowy, skok w dal) zdobywając złote, srebrne i brązowe medale.

Są to tylko nieliczne przykłady aktywności naszych wychowanków w dziedzinie sportu.

W Placówce prężnie działa zespół teatralno – muzyczny, który przygotowuje programy artystyczne na uroczystości wewnątrzszkolne oraz reprezentuje ośrodek podczas udziału w przeglądach i festiwalach organizowanych na terenie powiatu i województwa.

Były to miedzy innymi:

- Przegląd Twórczości Artystycznej „W krainie uśmiechu" w Jędrzejowie

- Przegląd Zespołów Artystycznych „Z muzyką przez życie" w Ćmielowie;

- Wojewódzkie Eliminacje do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych organizowanych pod patronatem Anny Dymnej;

Konkurs recytatorski „Dobrze że jestem" w Sandomierzu;

- V edycja konkursu recytatorskiego „Radość jest w nas" pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i starosty Powiatu Sandomierskiego

- Przegląd Zespołów Kolędniczych w ramach Godów Opatowskich oraz Przegląd Piosenki religijnej w Opatowie

- Wojewódzkie eliminacje konkursu „Dziedzictwo kulturowe w regionie"

- Konkurs Poezji i Piosenki Ekologicznej w Grębowie

- IV Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi w Skarżysku Kamiennej

- Przegląd Zespołów Artystycznych w Kielcach.

Ponadto wychowankowie naszego ośrodka biorą udział w integracyjnych programach współpracując z uczniami ze szkół masowych: SZSz nr2 w Opatowie, Sz.P. w Czajkowie, Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie.

Wychowankowie nasi prezentuje swoje zdolności manualne biorąc udział w licznych konkursach na terenie Placówki oraz powiatu i województwa.

Na zwrócenie uwagi zasługują:

- Konkurs wojewódzki pod hasłem „Moja rodzina i ja" w Sandomierzu

- Konkurs plastyczny pod hasłem „Woda darem natury" organizowane przez Urząd Marszałkowski woj. Świętokrzyskiego

- IX Międzynarodowa Edycja Konkursu „Pocztówka z wakacji"

- Cykl konkursów pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych"

- organizowane przez ZHP Komendę Kieleckiej Chorągwi pod patronatem Wojewódzkiej Komendy Policji

-konkurs recytatorsko – plastyczny pod hasłem „Szczęście" organizowany przez Stowarzyszenie „Radość życia" w Sandomierzu

- Cykl Wojewódzkich Konkursów Plastycznych o tematyce ekologicznej organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Opatowie oraz Urząd Marszałkowski woj. Świętokrzyskiego

- Liczne konkursy plastyczne organizowane przez Opatowski Ośrodek Kultury

- Konkurs plastyczny „Moje inspiracje" na temat Kolegiaty Opatowskiej pod wezwaniem Św. Marcina pod patronatem Starostwa Powiatowego w Opatowie.

Uczniowie z naszego Ośrodka co roku przygotowują prace plastyczne na kierownicze świąteczne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Opatowie oraz Jarmarki Opatowskie oraz przy okazji licznych imprez kulturalnych organizowanych przez Opatowski Ośrodek Kultury, np.: Dzień Solidarności z Ludźmi Chorymi na Schizofrenię.

W naszym Ośrodku działa prężnie Samorząd Uczniowski, który jest reprezentantem uczniów służącym rozwiązywaniu problemów społeczności szkolnej.

W samorządzie działa pięć sekcji. Przynależność do poszczególnych sekcji przebiega ba zasadzie dobrowolnego doboru zgodnie z określonymi zainteresowaniami, potrzebami i aspiracjami wychowanków.

- sekcja gospodarczo – porządkowa

- sekcja turystyczno – krajoznawcza

- sekcja muzyczno – teatralna

- sekcja plastyczna

- sekcja techniczna

- sekcja sportowa

- sekcja gospodarstwa domowego.

Udział w pracach poszczególnych sekcji zapewnia wychowankom sprawdzenie własnych uzdolnień, pogłębianie i rozbudzanie określonych zainteresowań, dostarczanie ciekawych pe zżyć, rozwijanie i wzbogacanie wiedzy, umiejętności i sprawności.

2011. Specjany Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Jałowęsach
Powered by Joomla 1.7 Templates and website hosting reviews